Mehmet Büyükekşi Ali Koç’tan Yardım İstedi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Milli Takım’ın gruptan çıkma başarısını kutladı. 85 milyonun dualarıyla bu zaferi kazandıklarını belirtti. Büyükekşi, Avusturya maçında da aynı desteği beklediğini ifade etti.

DUYGULARINI PAYLAŞTI

Sabah’ın haberine göre Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Milli Takım’ın başarısının ardından duygularını dile getirdi. Büyükekşi, “Futbolcularımızı ve teknik kadromuzu can-ı gönülden tebrik ederim. Portekiz maçı sonrası çok olumsuz eleştiriler alsak da takımımıza sahip çıkan, moral veren çok büyük bir kesim de oldu. 16 yıldır özlemini çektiğimiz gruptan çıktık. Bu birinci basamaktı. Hep söylediğim bir şey vardı. Yeni hikâyeler yazmaya ihtiyacımız var. Birinci basamağı bitirdik. 85 milyona armağan olsun. Onların dualarıyla bu güzel anları yaşadık. Takım için dua etmeye devam etsinler. Avusturya’yı da eleyeceğimize inanıyorum. Bizi Almanya’da hiçbir anımızda yalnız bırakmayan adeta Türkiye’yi bize yaşatan, her yeri kırmızı-beyaza boyayan görülmemiş bir destekle diğer ülkelerin hayranlıkla izlediği, gurbetçilerimize, vatandaşlarımıza da özel bir teşekkürü borç bilirim. Sağ olsun, var olsunlar.” dedi.

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

Büyükekşi, Almanya’da Milli Takım’ın karşılaştığı zorluklara da değindi. “Ay-Yıldızlı ekip, Almanya’ya geldiği süreçten itibaren tehditlere maruz kaldı. Bu nedenle birçok yolculuğunda uçak kullandı. Fakat bunun üzerinden bile, ‘Vay trenle neden gitmiyorlar, otobüse niye binmiyorlar’ diye sporla futbolla alakası olmayan insanlar bile zarar verdiler. Sahadaki oyunu bir kenara bırakırsak, saha dışında büyük bir mücadele verildi. Tek bayrağımız var, tek milli takımımız var. Şahsi menfaatlerimiz için artık takımımıza zarar vermeyin.” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKLERİN BAŞKANI GÖREVE

Büyükekşi, Avusturya maçı için birlik çağrısında bulundu.

Ekşi “Herkesin bir arada olup, Ay-Yıldızı taşıyan bu oyuncu grubuna Avusturya maçında destek vermesi şart. Özellikle de 4 büyük kulübün başkanı, her şeyi bir kenara bırakıp Avusturya maçında yan yana fotoğraf verip destek olmalı. Bu organizasyonu yapacak olan da Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç’tur. Gün birlik olma zamanıdır. TFF seçimlerini bir kenara bırakın.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir