Yaz Gribi Zamanı Geldi! Her Yerde Bulunan Bu Takviye 2 Gün İçinde Hastalığı Yok Edecek, Sizi Ayağa Kaldıracak

Bir araştırma, yaygın olarak kullanılan bir takviyenin soğuk algınlığı virüsünün yayılımını iki güne kadar kısaltabileceğini öne sürüyor.

PRESTİJLİ COCHRANE ENSTİTÜSÜ’NDEN YENİ BİR İNCELEME

Bilim insanları, çinkonun soğuk algınlığı semptomlarını hafifletebileceği konusunda 900’den fazla gönüllüyle yapılan sekiz denemenin verilerini inceledi.

SOSYAL MEDYADA ‘DOĞAL’ ÇARE OLARAK TANITILAN ÇİNKO

Süpermarketlerde satılan takviye, sağlık uzmanları tarafından soğuk algınlığı ve öksürük için doğal bir çare olarak öneriliyor.

ÇİNKONUN SOĞUK ALGINLIĞINA ETKİSİ

Cochrane Enstitüsü’ndeki uzmanlar tarafından yapılan inceleme, çinkonun soğuk algınlığını yaklaşık iki gün kısaltabileceğini ortaya koydu. Ancak kapsüllerin yan etki risklerini de vurguladılar.

BİLİM İNSANLARININ GÖRÜŞÜ

Çinko, sağlıklı DNA, protein oluşumu ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için gereklidir. Ancak çinkonun etkileri hakkında daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

POPÜLER BİR SOĞUK ALGINLIĞI TEDAVİSİ

Çinko ürünleri, 1980’lerden bu yana soğuk algınlığı tedavisi olarak kullanılmaktadır ve özellikle ABD’de popülerdir. Bilim insanları, çinkonun soğuk algınlığı semptomlarını azaltıp azaltmadığını ve soğuk algınlığını önleyip önleyemeyeceğini araştırdılar, ancak net bir sonuca ulaşamadılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir